Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane płoty z drewna w mgnieniu oka się dewastują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa należy zacząć od dokładnego i starannego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego zależy rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony i dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten odmiana ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar